POTWORNA RODZINKA
Gatunek: Animacja
Czas trwania filmu: 96 min.
Premiera: 20/10/2017
Ograniczenie wiekowe: 10+
Reżyseria: Holger Tappe
Produkcja / Rok: Niemcy, USA 2017

Opis: Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością.

ekobilet-btn-white

SEANSE: 2D

12-16 listopada godz.16:00 Polski Dubbing 2D

LISTY DO M.3
Gatunek: Komedia romantyczna
Czas trwania filmu: 110 min.
Premiera: 10/11/2017
Ograniczenie wiekowe: 12+
Reżyseria: Tomasz Konecki
Produkcja / Rok: Polska 2017

Opis: "Listy do M. 3" opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.
[opis dystrybutora kino]

ekobilet-btn-white

SEANSE: 2D

10-19 listopada godz.17:45, 20:00 Film Polski 2D
20 listopada godz.20:00 Film Polski 2D
21-23 listopada godz.17:45, 20:00 Film Polski 2D
25-30 listopada godz.20:00 Film Polski 2D

FANTASTYCZNA KOBIETA
KINO KONESERA

Gatunek: Dramat
Czas trwania filmu: 104 min.
Premiera: 06/10/2017
Ograniczenie wiekowe: 12+
Reżyseria: Sebastián Lelio
Produkcja / Rok: Hiszpania, Niemcy, USA, Chile 2017

Opis: Marina, gdy jej dużo starszy partner trafia do szpitala, musi stawić czoła jego rodzinie oraz służbie zdrowia.
"A Fantastic Woman" jest więc również historią o odzyskiwaniu godności i odbudowie spójności własnego obrazu. Przykłady zbliżonych tematycznie produkcji moglibyśmy oczywiście mnożyć w nieskończoność, ale film Lelio nie traci przez to na autentyczności – poza wszystkim, jego kino zwyczajnie dobrze się ogląda. Pierwszoplanową rolę gra tu warstwa wizualna – dobre wyważenie proporcji między zbliżeniami a ujęciami w dalszych planach, malownicze światłocienie, kompozycje nawiązujące do sztuki współczesnej. Obraz i historia najlepiej splatają się w pierwszej połowie filmu – najbardziej tajemniczej, gęstej, budującej napięcie dzięki niedopowiedzeniom i pulsującemu, cielesnemu rytmowi. Później impet nieco spada, a kilka co bardziej "onirycznych" czy transowych scen – ewidentnych zapchajdziur – można było w ogóle sobie darować. Jestem jednak wdzięczny Lelio przede wszystkim za to, że w "A Fantastic Woman" destabilizuje klasyczny obraz ciała w dziele filmowym i daje możliwość namysłu nad różnymi sposobami patrzenia. A jeśli nawet drażnią Was łatki w rodzaju "kino queer" – nie rozpaczajcie, ten film może być dla Was po prostu ciekawym kinofilskim doświadczeniem.

ekobilet-btn-white

SEANSE: 2D

20 listopada godz.18:00 Film z Napisami 2D

80-TE URODZINY MISIA
STANISŁAW TYM
KABARET REWERS

Gatunek: Kabaret na żywo
Czas trwania filmu: 120 min.

Opis: Stanisław Tym - jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów komediowych. Jest również satyrykiem, felietonistą, aktorem estradowym, reżyserem, komediopisarzem, autorem skeczy.
Siecze, smaga, kpi, ośmiesza, drwi, bawi, pochyla się z troską...Nawet najstarsi nie pamiętają od kiedy. Bo Stanisław Tym jest od zawsze – dla jednych jako niezapomniany kaowiec z „Rejsu”, Ochódzki z „Misia” czy „Rozmów kontrolowanych”, dla innych jako autor sztuk teatralnych („Rozmowy przy wycinaniu lasu”) i skeczów, które przeszły do historii polskiego kabaretu („Wężykiem, wężykiem”). Jeszcze inni najbardziej cenią jego talent felietonisty – dziś pisze dla „Polityki”. Tym nigdy nie traci poczucia humoru:
„Jestem szczęśliwy, gdy ludzie się śmieją. Śmiech pozwala zapomnieć o przykrościach, biedzie, złym losie. Daje wolność. Choćby na chwilę”.
Tym razem wystąpi w autorskim programie kabaretowym zatytułowanym ,,Mieszanka firmowa". To wieczór kabaretowy, w którym Tym jak zwykle żartuje, kpi, kłuje, czasem nawet ostro przykłada. Felietony, skecze i opowieści pokazują w inteligentny i zabawny sposób Polskę, Polaków, media, ludzi kultury i polityki.
W roku 2017 S. Tym obchodzi swoje 80-te urodziny.
Kabaret Rewers powstał w 2014 roku, ale jego trzon stanowią osoby tworzące wcześniej, przez 20 lat, największe hity kabaretu Ciach. Co roku, w sierpniu, jest gospodarzem Kabaretobrania z POLSATEM na żywo.
Najbardziej rozpoznawalną postacią zespołu jest Janusz Rewers, nierozerwalnie kojarzony z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym, a jednocześnie odtwórcą roli Franka Dealeya w kabaretowym serialu improwizowanym „Spadkobiercy” w TV4. Na scenie zobaczymy również Annę Olechnowicz – aktorkę z dyplomem, wyjątkową urodą i talentem oraz Macieja Wojciechowskiego, którego żywiołem jest improwizacja kabaretowa. Poważny twórczy wkład w teksty komediowe ma Andrzej Kłos – od 30 lat szara eminencja polskiego kabaretu.
Kabaret Rewers z nieprzeciętną wyobraźnią artystyczną komentuje sprawy społeczne i absurdy życia codziennego. Wszystko to, plus doskonałe poczucie humoru pozwala im na niezwykłe improwizacje sceniczne, dzięki którym aplikują widzom ogromną dawkę emocji i
gwarantują dobrą zabawę.
Tego wieczoru zaprezentują swój najnowszy program pt. „ Przysłowia i aforyzmy”

SEANSE: 2D

24 listopada godz.19:00 Kabaret na żywo

THOR: RAGNAROK
Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Czas trwania filmu: 130 min.
Premiera: 25/10/2017
Ograniczenie wiekowe: 10+
Reżyseria: Taika Waititi
Produkcja / Rok: USA 2017

Opis: Thor mierzy się w walce bogów, podczas gdy Asgard jest zagrożony Ragnarokiem, nordycką apokalipsą.

ekobilet-btn-white

SEANSE: 2D/3D

25-26 listopada godz.15:00 Polski Dubbing 3D

25-26 listopada godz.17:30 Polski Dubbing 2D
25-26 listopada godz.15:00, 17:30 Polski Dubbing 2D