Repertuar

WYTYCZNE DLA KINA Z POWODU covid-19 | Procedura COVID-19 MGCK


Premiera: 1 października 2021 (PL)
Reżyseria: Tom McGrath
Produkcja/Rok: USA/2021

RODZINKA RZĄDZI

Animacja, Komedia | 107min | b.o.

Tim i jego żona, Carol ( żywicielka rodziny), mieszkają na przedmieściach ze swoją super-inteligentną 7-letnią córką Tabithą i uroczą, małą Tiną. Tabitha ubóstwia swojego wuja Teda i chce stać się taki jak on. Mała Tina ujawnia, że ​​jest – ta-da! – tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów szkoły Tabithy i jej tajemniczego założyciela, dr Erwina Armstronga. Dzięki niej bracia Templeton zjednoczą się w nieoczekiwany sposób i odkryją, co naprawdę ma znaczenie.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

23 października

13:00 DUB

15:00 DUB

 

24 października

10:00 DUB

 

26-28 października

16:00 DUB

 


Premiera: 8 października 2021 (PL)
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Produkcja/Rok: Polska, Łotwa/2021

WESELE

Dramat | 135min | 15+

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

22-23 października

18:00 PL

 

24 października

17:00 PL

 

26-28 października

18:00 PL

 


Premiera: 22 października 2021 (PL)
Reżyseria: Cyprian T.Olencki
Produkcja/Rok: Polska/2021

FURIOZA

Dramat, Akcja | 107min | 15+

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

22-23 października

20:30 PL

 

24 października

19:30 PL

 

26-28 października

20:30 PL

 


Premiera: 15 października 2021 (PL)
Reżyseria: Richard Claus
Produkcja/Rok: Peru, USA/2021

AINBO – STRAŻNICZKA AMAZONII

Animacja, Familijny, Przygodowy | 84min | b.o.

Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha  zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta – pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

30-31 października

15:00 DUB

 

5 listopada

16:00 DUB

 

6-7 listopada

13:00 DUB

 

9-10 listopada

16:00 DUB

 

11 listopada

13:30 DUB

 


Premiera: 29 października 2021 (PL)
Reżyseria: Joann Sfar
Produkcja/Rok: Francja/2021

MÓJ PRZYJACIEL WAMPIR

Animacja | 82min | b.o.

Chociaż wygląda na dziesięciolatka, to tak naprawdę ma już ponad 300 lat! Mały Wampirek – bo o nim mowa – od stuleci mieszka w tym samym nawiedzonym domu. I chociaż każdego dnia może liczyć na towarzystwo wesołej ferajny straszydeł, to tak naprawdę, coraz częściej, bywa potwornie samotny. W tej sytuacji ma tylko jedno marzenie. Pójść do szkoły i poznać inne dzieci. Niestety rodzice nie pozwalają mu opuszczać rezydencji, twierdząc, że świat na zewnątrz jest pełen niebezpieczeństw. Nie przekonuje to jednak Wampirka, który wspierany przez wiernego buldoga Fantomasza, potajemnie wymyka się na poszukiwanie przyjaciół. W trakcie swoich wędrówek pozna nieco strachliwego chłopca Michaela, ale też przyciągnie uwagę Gibbusa – starego wroga jego wampirzej rodziny. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie ludzi Wampirek poradzi sobie i czy znajomość z nowym kolegą pozwoli mu ochronić bliskich? Przekonacie się już wkrótce, kiedy tylko zapadnie zmrok.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

29 października

16:00 DUB

 

30-31 października

13:00 DUB

 

2-4 listopada

16:00 DUB

 

6-7 listopada

15:00 DUB

 


Premiera: 29 października 2021 (PL)
Reżyseria: Łukasz Grzegorzek
Produkcja/Rok: Polska/2021

MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE

Komedia obycz. | 100min | 15+

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”. To historia kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

29-31 października

18:00 PL

 

2-4 listopada

18:00 PL

 


Premiera:  24 września 2021 (PL)
Reżyseria: Jan P.Matuszyński
Produkcja/Rok: Czechy, Francja, Polska/2021

DZIEŃ KINA PATRIOTYCZNEGO

ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW

Dramat | 160min | 15+

Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania. Początkowo aparat państwowy, w tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, bagatelizuje sprawę. Jednak gdy ponad 20 tysięcy ludzi przemaszeruje przez ulice Warszawy za trumną Przemyka, władza decyduje się użyć wszelkich narzędzi przeciwko świadkowi i matce zmarłego, aby ich skompromitować i zapobiec złożeniu przez Jurka zeznań w sądzie. Rozpoczyna się, nadzorowana osobiście przez Ministra Spraw Wewnętrznych, generała Czesława Kiszczaka, operacja „Junior”, której głównym celem jest powstrzymanie Jurka przed ujawnieniem prawdy oraz zrzucenie winy na sanitariuszy, którzy wieźli Przemyka po pobiciu na pogotowie. Armia esbeków zaczyna śledzić Jurka i jego rodziców, inwigilując ich życie prywatne 24 godziny na dobę, zaś media i prokuratura są kierowane i naciskane przez władzę, aby do opinii publicznej trafiały tylko „właściwe” komunikaty. Z kolei Barbara Sadowska nie traci nadziei na sprawiedliwość, a przedstawiciele władzy państwowej i specjalna grupa śledczych prowadzą kolejne narady, jak ukręcić łeb sprawie Przemyka…

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

11 listopada

15:00 PL

 

Cena biletu: 13zł


Premiera: 5 listopada 2021 (PL)
Reżyseria: Pablo Larrain
Produkcja/Rok: Niemcy, Wielka Brytania, Chille/2021

SPENCER

Biograficzny, Dramat | 111min | 16+

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

5-7 listopada

18:00 NAP

 

9-11 listopada

18:00 NAP

 


Premiera: 29 października 2021 (PL)
Reżyseria: Edgar Wright
Produkcja/Rok: Wielka Brytania/2021

OSTATNIEJ NOCY W SOHO

Horror | 118min | 15+

Zafascynowana modą młoda dziewczyna  przenosi się do lat 60. i spotyka swoją idolkę – oszałamiającą początkującą piosenkarkę. Ale Londyn lat 60. nie jest tym, czym się wydaje.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

29-31 października

20:30 NAP

 

2-7 listopada

20:30 NAP

 

9-11 listopada

20:30 NAP

 


PL – Film polski | NAP – Napisy | DUB – Dubbing | LEK – Lektor