Repertuar

*Seanse filmowe wyświetlane są dla minimum 3 widzów

Premiera: 16 września 2022 (PL)
Reżyseria: Ilya Maksimov
Produkcja/Rok: Ukraina, Cypr/2022

GULIWER

Animacja, Przygodowy | 90min | 6+

Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowo poznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

dodatkowy seans

4 października

08:45 DUB

 


Premiera: 23 września 2022 (PL)
Reżyseria: William Brent Bell
Produkcja/Rok: USA/2022

SIEROTA. NARODZINY ZŁA

Horror | 99min | 15+

Leena Klammer jest najgroźniejszą pacjentką w estońskim zakładzie dla obłąkanych i służby bezpieczeństwa sprawują nad nią opiekę o podwyższonym rygorze. Z pozoru sprawia jednak niewinne wrażenie, bo jej przypadłością jest wygląd małej dziewczynki mimo znacząco wyższego wieku. Leena szybko organizuje sobie niezwykle pomysłową a także bardzo krwawą i brutalną ucieczkę poza mury ośrodka. Psychopatycznej zabójczyni udaje się dostać do Ameryki, gdzie kradnie tożsamość zaginionej córki jednej z tamtejszych bogatych rodzin. Dzięki łudzącemu podobieństwu do poszukiwanej dziewczynki, z łatwością przybiera imię Esther i wkrada się w łaski gospodarzy. Nie wszyscy jednak dają się nabrać. Matka prawdziwej Esther wie, że do domu nie wkroczyła jej prawdziwa córka, tylko niebezpieczna oszustka i za wszelką cenę będzie chciała ochronić swoją rodzinę. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której stawką będzie życie.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

29 września

17:00 NAP

 


Premiera: 25 grudnia 2009 (PL)
Reżyseria: James Cameron
Produkcja/Rok: USA, Wielka Brytania/2009

AVATAR

Sci-Fi | 165min | 12+

Długo oczekiwany film Jamesa Camerona zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do „Titanica”. Szacowany budżet na poziomie 237 milionów dolarów daje mu trzecie miejsce pod tym względem w historii kina. „Avatar” został wykonany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i zupełnie nowej technice 3D. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w 2007 roku, natomiast na postprodukcję przeznaczono dwa lata. „Avatar” opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. W rolach głównych między innymi Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

29 września

19:00 3D NAP

 

30 września-2 października

14:30 3D DUB

 

4-6 października

14:30 3D DUB

 


Premiera: 23 września 2022 (PL)
Reżyseria: Daniel Jaroszek
Produkcja/Rok: Polska/2022

JOHNNY

Biograficzny | 119min | 15+

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

30 września

11:00 PL

seans dodatkowy

17:45 PL

 

1-2 października

17:45 PL

 

4-6 października

17:45 PL

 

dodatkowy seans

5 października

11:40 PL

 

7-9 października

18:00 PL

 

11-13 października

18:00 PL

 


Premiera: 30 września 2022 (PL)
Reżyseria: Patryk Vega
Produkcja/Rok: Polska/2022

NIEWIDZIALNA WOJNA

Biograficzny | 138min | 15+

40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich – aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on – Patryk Vega – reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący – nigdy obojętny. Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: „Pitbull”, „Botoks” czy „Kobiety mafii”? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera – „Niewidzialna wojna”, który pojawi się w kinach 30 września 2022.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

30 września-2 października

20:00 PL

 

4-6 października

20:00 PL

 


Premiera: 9 września 2022 (PL)
Reżyseria: Dawid Moreau
Produkcja/Rok: Francja, Belgia/2022

KING: MÓJ PRZYJACIEL LEW

Familijny, Przygodowy, Komedia | 105min | 6+

Nastoletnia Inés i jej brat Alex znajdują w domu małe lwiątko, które – jak dowiadują się z wiadomości telewizyjnych – uciekło z lotniska. Niespodziewany gość, któremu nadają imię King, szybko staje się ich najlepszym przyjacielem. Gdy okazuje się, że King jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, dzieciaki postanawiają pomóc mu wrócić do jego prawdziwego domu. W realizacji tego szalonego i odważnego planu może wesprzeć ich tylko jedna osoba – zwariowany dziadek Max, z którym wspólnie wyruszają w pełną przygód podróż.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

7 października

16:00 DUB

 

8-9 października

14:00 DUB

 

11-13 października

16:00 DUB

 


Premiera: 7 października 2022 (PL)
Reżyseria: Michał Bandurski, Krystian Kuczkowski
Produkcja/Rok: Polska/2022

ANIA

Dokumentalny | 93min | 13+

Inspirująca historia Anny Przybylskiej – odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie, znanej m.in. z roli Marylki z serialu „Złotopolscy” oraz filmów, m.in.: „Ciemna Strona Wenus”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Sęp” czy „Bilet na księżyc”. Ania mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka, spełniona w każdej z tych ról. W filmie usłyszymy jej zaraźliwy śmiech, sama opowie czym był dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele natomiast o tym jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła, gdy odeszła w 2014 roku. Pełnometrażowy film dokumentalny „Ania” prezentuje wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą̨ m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki. Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz wielu aktorów: Katarzyny Bujakiewicz, Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego, Pawła Wawrzeckiego, Michała Żebrowskiego oraz innych.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

7 października

20:15 PL

 

8-9 października

16:00 PL

20:15 PL

 

11-13 października

20:15 PL

 

14-16 października

18:00 PL

 

18-20 października

20:00 PL

 


PL – Film polski | NAP – Napisy | DUB – Dubbing | LEK – Lektor | *SD – seans dodatkowy