Repertuar


Cena biletu:

25zł normalny

20zł grupowy (od 10. osób)

RETRANSMISJA „AIDA”

Opera | 175min | 11+

Monumentalna opera Giuseppe Verdiego opowiadająca tragiczną historię miłości z czasów faraonów nie mogła liczyć na piękniejszą oprawę niż ta przygotowana w Met przez Sonję Frisell. Zgodnie z XIX-wieczną tradycją spektakl dosłownie ocieka złotem i skrzy się kolorami bogatych dekoracji. Całość zrealizowana jest z rozmachem godnym faraonów, zwłaszcza scena słynnego marsza tryumfalnego. Na scenie pojawiają się nawet żywe konie. Na premierze „Aidy” Verdi został wywołany 32-krotnie do ukłonów. Do dziś opera ta zaliczana jest do nieśmiertelnych „hitów” teatru muzycznego. Miłosny trójkąt, który tworzą niewolnica Aida, wódz egipski Radames i zakochana w nim księżniczka Amneris, wielkie sceny zbiorowe i wspomniany monumentalizm, gwarantują wyjątkowe przeżycia. Nie inaczej jest w spektaklu The Metropolitan Opera, gdzie w główne role wcielają się gwiazdy światowego formatu: Roberto Alagna jako Radames i Olga Borodina w roli Amneris. Czas trwania: 2 godziny i 55 minut (w tym jedna 10-minutowa przerwa).

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

29 marca

17:00 NAP

 


Premiera: 21 maja 2019 (PL) 21 maja 2019 (świat)
Reżyseria: Joon-ho Bong
Produkcja/Rok: Korea Południowa/2019

PARASITE

Dramat | 132min | 16+

Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

30 marca

18:00 NAP

 


Premiera: 14 lutego 2020 (PL) 24 października 2019 (świat)
Reżyseria: Aina Jarvine
Produkcja/Rok: Luksemburg, Niemcy/2020

BAYALA I OSTATNI SMOK

Animacja, Fantasy, Przygodowy | 85min | b.o.

Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Surah, Sera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayala.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

27-28 marca

16:00 DUB

 

29 marca

13:00 DUB

 

30 marca- 2 kwietnia

16:00 DUB

 


Premiera: 14 lutego 2020 (PL) 14 lutego 2020 (świat)
Reżyseria: Jan Hryniak
Produkcja/Rok: Polska/2020

ZENEK

Biograficzny, Muzyczny | 115min | 13+

„Zenek” – film oparty na życiorysie Zenona Martyniuka – opowiada historię chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Ukazuje drogę Zenka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, przypłaconej często niemałymi wyrzeczeniami, zyskując miano króla polskiego disco polo.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

27-28 marca

18:00 PL

 

29 marca

14:40 PL

 

31 marca – 2 kwietnia

18:00 PL

 


Premiera: 6 marca 2020 (PL) 6 marca 2020 (świat)
Reżyseria: Jan Komasa
Produkcja/Rok: Polska/2020

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER

Thriller | 130min | 15+

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

27 marca – 2 kwietnia

20:30 PL

 


Premiera: 6 marca 2020 (PL) 21 lutego 2020 (świat)
Reżyseria: Dan Scanlon
Produkcja/Rok: /2020

NAPRZÓD

Animacja | 112min | b.o.

Dwóch nastoletnich braci elfów postanawia zobaczyć, czy magia wciąż istnieje. Ian i Barley otrzymują zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie… Aby zaklęcie zadziałało muszą odszukać mapę Manticory – legendarnej wojowniczki.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

3 kwietnia

16:00 DUB

 

4-5 kwietnia

14:00 DUB

 

6-10 kwietnia

16:00 DUB

 

14-16 kwietnia

16:00 DUB

 


Premiera: 28 lutego 2020 (PL) 28 lutego 2020 (świat)
Reżyseria: Andres Garrigo
Produkcja/Rok: /2020

NAJŚWIĘTSZE SERCE

Dokumentalizowany | 89min | 12+

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić. Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca. Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

4-5 kwietnia

16:00 LEK

 


Premiera: 28 lutego 2020 (PL) 25 lutego 2020 (świat)
Reżyseria: Andrejs Ekis
Produkcja/Rok: Polska, Łotwa/2020

SWINGERSI

Komedia | 88min | 15+

Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego „raz w miesiącu”? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów. Dorota marzy o namiętności jak w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”, ale jej partner Andrzej zamiast interesować się jej potrzebami, woli zabawę w gry na konsoli. Idealna para z show-biznesu – Iwona i Fabian – w pogoni za nowymi followersami i lajkami jest gotowa przekroczyć niemal każdą granicę. Sylwia, Bartek i Cezary przez przypadek postawią swoją relację dosłownie na ostrzu noża. Jednej gorącej nocy wszyscy bohaterowie spotkają się, żeby sprawdzić, jak daleko można się posunąć w miłosnych manewrach.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

3-5 kwietnia

18:00 PL

 

7-9 kwietnia

18:00 PL

 


Premiera: 13 marca 2020 (PL) 13 marca 2020 (świat)
Reżyseria: Bartosz M. Kowalski
Produkcja/Rok: Polska/2020

W LESIE DZIŚ NIE ZAŚNIE NIKT

Horror | 105min | 15+

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

3-9 kwietnia

20:00 PL

 


Premiera: 24 stycznia 2020 (PL) 25 grudnia 2019 (świat)
Reżyseria: Sam Mendes
Produkcja/Rok: USA, Wielka Brytania/2019

1917

Dramat, Wojenny | 119min | 15+

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

[opis dystrybutora kino]

SEANSE :

6 kwietnia

18:00 NAP

 


PL – Film polski | NAP – Napisy | DUB – Dubbing | LEK – Lektor